ÖZTÜRK TARIM PEYZAJ VE DANIŞMANLIK

Bölgemizde ihtiyaç duyulan nitelikli ve bilgiye dayalı hizmeti bölgede bulunan üreticilere, kurumsal kimliklere ve tüketicilere sağlamak adına 2020 yılında kurulmuş bulunmaktayız. Ziraat mühendisi ve peyzaj mimarı kadromuzla hizmet kalitesini en üst düzeyde tutmayı hedeflemekteyiz.
Bizimle çalıştığınızda, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak için elimizden geleni yaparız ve size özel olarak tasarlanmış çözümler sunarız. Uzman ekibimiz, sektörde uzun yıllardır deneyimli olduğu için sizlere en iyi hizmeti veren bir firma olarak hizmet sunarız. Bizimle çalıştığınızda, ihtiyaçlarınızı karşılamak için en uygun çözümleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Her müşterinin ihtiyacı farklıdır ve biz bunun farkındayız. Bu nedenle, hizmetlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine göre özelleştiriyoruz. Böylece, her müşteriye özel olarak hizmet sunuyoruz. Ayrıca, müşterilerimizle sürekli olarak iletişim halinde oluruz ve onların ihtiyaçları değiştiğinde hizmetlerimizi güncelleyebiliriz. Bizimle çalıştığınızda, ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirilmiş hizmetler sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Biz, müşterilerimizin başarısının bizim başarımız olduğunu anlıyoruz ve onların başarısına odaklanıyoruz. Ayrıca, sürekli olarak müşterilerimizle iletişim halinde oluruz ve onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışırız. Böylece, müşterilerimize en iyi hizmeti verebiliriz. Bizimle çalıştığınızda, başarınıza güvenilir bir ortak olarak hizmet vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Biz, sürekli olarak yenilikçi fikirler üreterek, müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz. Ayrıca, yenilikçi fikirlerimizi uyguladığımızda elde ettiğimiz sonuçları sürekli olarak izleyerek, hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Böylece, müşterilerimize en iyi hizmeti sunabiliyoruz. Bizimle çalıştığınızda, sizin için yenilikçi fikirler ve kanıtlanmış sonuçlar sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Düzenli Ve Tam Zamanlı Bakım Hizmetleri

Firmanız bünyesinde gerçekleştirmeyi planladığımız peyzaj ve yeşil alan tam zamanlı bakım hizmetlerinin içeriği aşağıdaki gibidir kapsamlar sözleşme aşamasında azaltılıp arttırılabilmektedir.

Düzenli bakım hizmet alımlarında firmanın ihtiyaçları dahilinde bulunan bakım işleri teknik personellerimiz tarafından gerçekleştirilmekte olup, İş Güvenliği, Mesleki Eğitim ve yasal zorunluluklar kapsamında geçerli kanunlara uyulmaktadır.

Ortaya çıkan atıkların bertarafı firmamız tarafından gerçekleştirilmekte, çöp ya da atık maddeler belediyeler tarafından izin verilen atık noktalarına ücretleri firmamız tarafımızdan ödenerek atılmaktadır.

Düzenli bakım hizmetimiz kapsamında, çalışma alanlarımızda mevcut olan tüm bitkilerin sağlıklı olarak kalmasını sağlıyoruz.

Yetkililerimizin gözetiminde otların biçilmesinden yaz ve kış budamalarının yapılmasına, gerekli zararlı ilaçlamalarından, bitki besin elementlerinin takviyesine kadar eksiksiz olarak hizmet verilmektedir.

Kullanılan tüm ilaç ve gübreler Tarım ve Orman Bakanlığı ruhsatlı olup, çevre ve insan zararları testlerine tabi tutulmuş sektörün önde gelen firmalarının ilaçlarıdır.

Bünyemizde bulunan ilaçlar Ziraat Mühendislerinin reçetelendirmesiyle uygulanmaktadır.

Düzenli bahçe bakımı hizmetimiz ile bahçenizi sizden teslim aldığımız tarihten sonra yapılacak yıllık sözleşme kapmasında gerekli tüm işlemler sözleşmemizde belirtildiği üzere uygulanacaktır.

Uygulamalar esnasında kullanılan ekipman, işçilik, makine, ilaç ve gübreler firmamız tarafından temin edilmektedir ve hizmet ücreti kapsamındadır.

Kalan tüm işlemleri bahçe bakımı konusunda deneyimli çalışma arkadaşlarımız hazırlayacaklardır.

Temel prensibimiz; %100 müşteri memnuniyeti ve müşterilerimiz için kesin çözümler üretmektir.

HİZMETLERİN PLANLANMASI UYGULANMASI

Hizmetler tam zamanlı olarak ihtiyaçların anlık gözlemlenerek anında cevap verme hedefi ile sürdürülmektedir.

Haftalık periyotta Ziraat Mühendisi ya da Peyzaj Mimarı tarafından firmanız yeşil alanlarının kontrolü gerçekleştirilecek sizlere olağan dışı durumlar ve bahçenizin durumu haftalık olarak raporlanacaktır.

Hizmetlerin tam zamanlı ilerleyişi, bünyemizde çalışmakta olan Peyzaj Mimarı ve Ziraat Mühendisinin ortak çalışması ile belirlenmekte ve hizmetin aksamaması için gerekli görülen teknik destek her daim sağlanmaktadır.

%100 memnuniyet garantisi ile hizmetin kesintisiz ve aksamadan sağlanacağını temin etmekteyiz.

Firmanızda gerçekleştirilmesini talep ettiğiniz işlemler ayrıntılı bir şekilde sözleşmemizde belirtilecek olup gönderilmiş olan teklif alanınıza ve size özel yapılacak çalışmalar için ön görülmüş olan fiyat teklifidir.

DöNEMLİK UYGULAMALAR

Yapılacak Uygulamaların Dönemsel Anlatımları;

Kış Dönemi;

Kış ‘a giriş öncesi Budama: Şekil ve Ağaç Sağlığı için Gerçekleştirilir

Kış’a giriş öncesi Gübreleme: Bu uygulama organomineral gübre ile granül gübre uygulaması

Kış’a giriş ilaçlaması: Ağaçların Kapanacak gözleri ve yaraları için uygulanır (bordo bulamacı)

Kış mantar gözlemi; Kış dönemi ve son baharda nem, ışık ve ısı değişkenlerine bağlı olarak çim ve yeşil aksamlı bitkilerde ortaya çıkabilecek hastalıkların gözlenmesi ve ilaçlanması amacı ile gerçekleştirilir (fungisit ilaçlaması)

Böceklere karşın gözlem: Ağaç ve bitkilerinizde gözlemlemiş olduğumuz zararlıların etkilerini azaltmak adına kış döneminde ortaya çıkabilecek zararları azaltmak adına gözlem (insektisit ilaçlaması)

Yaz Dönemi

Yabancı Otların Biçimi: Yabancı otların periyodik düzende uzunluklarına göre biçimi

Yabancı Ot İlaçlaması: İlkbahar döneminde yapılacak gözlemler sonucu uygulamaya karar verilir.

Yaz Budaması: Ağaç, ağaççık ve çalı tipi bitkilere yaz döneminde şekil budaması uygulanır

İlkbahar ilaçlaması: İlkbahar döneminde bordo bulamacı uygulanarak ağaçların henüz uyanmayan gözleri don ve hastalıklara karşın korunur (Bordo bulamacı veya Sıvı Bakır)

Yaz Dönemi Zararlı İlaçlaması: Bitkilerinizde gözlemlediğimiz zararlıların etkilerini yok etmek adına doğru insektisitler kullanarak fabrika alanınızdaki zararlı böceklerin mücadelesi gerçekleştirilecektir (İnsektisit)

çim Alanların Biçimi: çim alanların uzadıkları dönemde periyotlar halinde biçimi.

Toprak Sahalar: Toprak sahalarda ortaya çıkan otların yaz döneminde ilaçlanması ve temizlenmesi

Alan Temizliği: Yapılan işlerden dolayı ortaya çıkan atıkların ve ağaç/ağaççıklardan ortaya çıkan atıkların alandan periyodik bakım döneminde temizliği.

öDEME KOLAYLIĞI VE VERGİ UYGULAMALARI

Kesilecek olan faturalar hizmet faturası olduğundan tamamını gider gösterebilirsiniz.

Faturalandırma aylık olarak ve %18 KDV’li hizmet faturası olarak uygulanmaktadır, firmanıza KDV girişi sağlanmaktadır.

PERSONEL VE DİĞER GİDERLER

Personellerin İş sağlığı ve güvenliği, koruyucu giyim, SGK, gelir vergisi, ulaşım, çalışma ücreti gibi giderlerin tamamı

Makinelerin bakım, yakıt ve abonman masraflarının tamamı,

Gübre, zirai ilaç, zirai bakım ürünleri masraflarının tamamı,

firmamıza ait olacaktır.

Bakımlarda Dikkat Edilmesini Tavsiye Ettiğimiz Hususlar;

örnek form ve çizelgeler hazırlanarak raporlama yeteneği kazanılmalıdır.

Sürekli Tavsiyeler vermelidir.

Zirai ilaçlar, gübreler ve kimyasallar miligram bazında doğru litre suda çözelti ile kullanılmalı ve KKD önlemleri alınmalıdır.

Bahçe Bakımında görevlendirilecek olan Personel en az 2 haftalık eğitim sonrasında alanda doğrudan görevlendirilmelidir.

Alanlarda kullanılacak ilaç, gübre vb. kimyasallar ziraat mühendisi reçeteleri ile kullanılmalıdır.

Mekanizasyonu yüksek seviyedeki bahçe bakım firmaları tercih edilmelidir.

Makinelerin düzenli yağ, filtre, döner aksam bakımları periyodik olarak yapılmalıdır.

Sarf malzemeler (misina, bıçak, budama makası, yağ, benzin gibi) yeterli miktarlarda alanda ya da yakın bölgede bulundurulmalıdır.

Anlaşma sağlanan firma satın alma, uygulama ve takip etme gibi durmaksızın süregelen operasyonel yükleri kaldırabilecek seviyede olmalıdır.

Anlaşma sağlanan firmanın tedarik zincirine sahip bayi vb. yetkileri direkt olarak firmasında bulunduran bir firma olması tavsiye edilir.

Ortaya çıkacak atıklar organik ve inorganik olarak ayrıştırılarak organiklerin geri dönüşümü için proje gerçekleştirilmelidir. Atıklar anlaşmalarda net olmalıdır.

FİRMAMIZ çALIŞMA ORTAKLIKLARI

OSGB: Optima OSGB Hizmetleri

Hukuk ve KVKK: Akay Hukuk Bürosu

Muayene ve Sağlık Hizmetleri: Akut Polikliniği ve Optimed Hastanesi

Sağlık Sigortaları: Allianz Sigorta

Mali Mesuliyet Sigortası: Allianz Sigorta 100.000 TL’ye kadar

FİRMAMIZ TARAFINDAN SUNULAN DİĞER HİZMETLERİMİZ

Fare İstasyonları Dolumu

Düzenli Biyosidal İlaçlama

Dezenfeksiyon İlaçlamaları

Yemekhane vb. alanların düzenli ilaçlamaları