Ziraat Mühendisi Kontrolünde
Çim Alan Yabancı Ot İlaçlama

Yabancı Ot Kontrolü

Zirai alanlarda düzenli bakım ve uygulamalar gerçekleştirilirken verimin arttırılması adına en çok önem verilen hizmet hiç şüphesiz Çerkezköy yabancı ot kontrolü olur. Peyzaj uygulamaları sonrasında elde edilen enfes görüntü zaman içerisinde ortaya çıkan yabancı otlar nedeni ile sekteye uğrar. Yabancı otların hem görsel açıdan kötü bir senaryo ortaya çıkarması hem de bitkilere zarar vermesi nedeni ile Çerkezköy ot kontrolü hizmetlerimizden mutlaka yararlanmanızı öneriyoruz. Peki, hizmetlerimiz kapsamında size sunulan ayrıcalıklar neler?

Elle Yolma Yöntemi ve Yabancı Ot Kontrolü

Geleneksel zararlı otlarla mücadele uygulamalarından bir tanesi olan elle yolma sayesinde yabancı otların kökünden alınarak alandan uzaklaştırılması sağlanır. Ancak uzman kadromuz ile gerçekleştirdiğimiz bu uygulamada toprağa zarar vermemek ve bitkilerin de daha kaliteli bir şekilde varlıklarını sürdürmelerine olanak sağlamak adına belli başlı noktalara dikkat ediyoruz.

Elle yolma seçenekleri öncesinde toprağın sulanarak yumuşatılması sağlanır. Bu sayede yabancı otun topraktan ayrılması esnasında komşu bitkilerin zarar görmesine engel olunur. Yabancı otların yeni yeni ortaya çıktığı küçük alanlarda başvurulan bu yöntemin bitkileri ezmemek adına da tercih edildiğini ifade etmek gerekir.

Çapalama ve Zararlı Ot Kontrolü

Bitkilerin çevresinde serpilmeye başlamış zararlı otların bölgeden uzaklaştırılması adına tercih edilen çapalama hem otları kökünden söker hem de toprağın havalandırılmasını sağlayarak bitkiye can verir. Çabalama uygulamalarında otların toprağa karışarak humus sağlaması da hedeflenirken yabancı otların tohumlama aşamasına geçmeden evvel gerçekleştirilmesi şarttır.

Genellikle makine ve ekipman kullanımının çok mümkün olmadığı dar alanlarda tercih edilen çapalama işlemlerinin peyzaj uygulamaları için de vazgeçilmez olduğu açıktır. Siz de ekim biçim işlemlerini gerçekleştirdiğiniz veya yeşil alan uygulamasına başvurduğunuz kısımlarda yabancı otlar ile karşı karşıya kalıyorsanız firmamıza başvurabileceğinizi unutmamalısınız.

Çerkezköy yabancı ot kontrolü ile yeşil alanların daha sağlıklı bir şekilde bakım hizmetlerine tabi tutulmasını sağlayabilirsiniz. Zirai açıdan uzmanlaşmış ve fiziki alt yapısı ile kendini ispat etmiş firmamız sayesinde yabancı otlara karşı etkin bir şekilde mücadele edebilirsiniz. Bu konuda destek almak ve hizmetlerimize ulaşmak için bizi arayabilirsiniz.