Tarımsal Danışmanlık
Ziraat Mühendisi Destekli Tarımsal Danışmanlık
0 538 256 66 32

Tarımsal Danışmanlık Nedir?

Tarımsal danışmanlık, firmamızın müşterilerine sunduğu profesyonel ve kaliteli hizmetler arasında yer almaktadır. Tarım danışmanlığı hizmetinin tarımsal işletme sahiplerinin teknik, bilgi ve yöntemler ile ilgili çeşitli ihtiyaçların yeterli ve zamanın karşılanması ile ilgili çeşitli esaslar ve usulleri belirlemek amacı ile hazırlandığını ifade edebiliriz. Tarımsal danışmanlık; tarımsal işletme sahiplerinin; tarımsal üretim, işleme ve pazarlama sürecinin her aşamasın da karşılaşmış oldukları problemler ve söz konusu problemlerin birbiri ile ilişkileri hakkında bilgi sahibi olabilmelerini, kendilerine geliştirilen teknolojileri kullanabilmek koşulu ile söz konusu problemleri çözebilecek bilgi beceri kazandırılmasını ve kırsal alanlarda yaşayan kişilerin yaşam standardının yükseltilmesi amacı ile tarımsal işletme sahiplerinin eğitimi, yayım, danışmanlık ve bilgilendirme gibi faaliyetlerini kapsayan bir hizmettir.

Tarımsal Danışmanlık Hizmetinin Kapsamı ve Amacı

Tarım danışmanlık hizmetlerinin çeşitli amaçları ve kapsamı bulunmaktadır. Firmamızın müşterilerine en iyi ve en kaliteli şekilde sunduğu tarımsal danışmanlık hizmetinin amacını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Tarladan sofraya gıdaların son derece güvenli bir şekilde gelmesini sağlamak,
  • Tarımsal danışmanlık hizmetlerinin uzman kişi ve kuruluşlar tarafından yürütülmesini sağlamak,
  • Bakanlık tarafından sertifikalandırılması kurum ve kişilerin yayım hizmetinin sunulması,
  • Tarımsal hizmetlerin özelleştirilmesine yardımcı olmak,
  • Tarım üretiminin ve bilgilendirilmesinin her safhasının kayıt altına alınmasını sağlamak,
  • İstihdamın arttırılmasına katkı sağlamak,
  • Ürün çeşitliliği ve kalitesinin arttırılmasına yardımcı olmak,
  • Kırsal yerleşim alanlarının kalkındırılmasında ve kırsal kesimin yaşam standartlarının iyileştirilmesine yardımcı olmak,

Tarım Danışmanlığı Hizmetinde Kalite Farkı!

Firmamız söz konusu danışmanlık hizmeti kapsamında kişilere son derece önemli, profesyonel ve kaliteli hizmetler sunmaktadır. Bu doğrultuda pek çok kişinin firmamızın tarımsal danışmanlık hizmeti ile yukarıda bahsedilen amaçlardan en iyi şekilde faydalandığını rahatlıkla ifade edebilmemiz mümkündür. Siz de firmamızın sizlere sunduğu avantajlardan ve bu danışmanlık hizmetinin sağladığı faydalardan yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu alanda uzman, profesyonel ve bilgili kadromuz ile sizlere sunduğumuz hizmetlerden en iyi şekilde faydalanabilir ve büyük karlar elde edebilirsiniz. Firmamızın söz konusu hizmeti ve diğer hizmetleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak için hemen harekete geçebilirsiniz.